Çekirdek Ekibimizin Gözünden

Girişimciliğe ilgim burada başladı diyebilirim. Öncesinde ne olduğunu bile bilmezken burada eğlenerek öğrendik, farklı insanlarla tanışıp kendimize yeni şeyler kattık. Kulübün samimiyetiyle beraber bir aile olduk, bu da yaptığımız etkinliklere güzel bir geri dönüş olarak yansıdı. Çok güzel işler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. İyi ki varsın DOU Startup!
Ceren Özbakır
Üniversiteye başladığımda kulüpler kendini tanıtırken, bir kulübün üyesinin şöyle dediğini hatırlıyorum; “Dahil olduğunuz kulüplerde öyle insanlarla tanışıyorsunuz ki, bu insanlar yeri geldiğinde arkanızı kollayan yeri geldiğinde derdinizi paylaşabileceğiniz insanlar haline geliyor.” demişti. Girişimcilik Kulübünün Çekirdek Ekibine dahil olduğumda o kişinin söylediği gibi insanlarla karşılaşacağıma inanmazdım. Yönetim Kurulumuzdaki insanlar yeri geldiğinde derdimi anlattığım, yeri geldiğinde bir şeyi yapamadığım da bana destek çıkan insanlar haline geldiler. Birlikte çok yorulduğumuz zamanlar oldu ve olmaya devam ediyor. Ama biz bundan çok mutluyuz çünkü sevdiğimiz işi yaparken yorulduğumuzu hissetmiyoruz, aksine her seferinde öğrendiklerimizin üstüne fazlasını koyarak geliştiğimizi biliyoruz. Çekirdek Ekibimiz’de kimse bir şeyi bilmiyor diye yargılanmaz, ekipte olan arkadaşlarım o kişiye yardımcı olmak için elinden geleni yaparlar. İşte bu yüzden ben ekip ruhunun ne demek olduğunu bu kulüpte öğrendim. Bana kattığı daha nice şeylerle birlikte iyi ki DOU Startup !
Sudenaz Fitki
DOU STARTUP’ın çekirdek ekibinde olmak bana öncelikle takım ruhunu aşıladı. Birlikte bir şeyler başarmanın birlikte karar vermenin gerekliliğini öğretti. Girişimciliğin bir hayat biçimi olduğunu öğrendim. Ama en önemli olanı ise kulüp sloganımızda olduğu gibi (Stop wishing start doing) bir şeyler başarmak için hayal kurup oturup beklemeyi değil harekete geçmek gerektiğini öğrendim.
Arda Özçakar
Umut ve Enerji DOU Startup’ı iki kelimeyle anlatmam gerekirse benim için bu olurdu, simgesindeki roketin hakkını veren ekibimiz pandemi günlerinde birbirinden güzel etkinlikleriyle kariyer yolculuğumla alakalı kilit taşlarını koymamda ve kendimi geliştirmemde bana katkı sağlamasının yanı sıra, sinerjisiyle enerjimizi yükseltti ve güzel yorgunluğun ne demek olduğunu bize hissettirdi. Teşekkürler DOU Startup!
Ahsen Nur Köse
DOU Startup Kulübüne girmemin asıl sebebi kendime bir şeyler katabilecek bir kulüp olarak görmemdi ve öyle de oldu. Beni en iyi şekilde aktifleştiren, kendime bir şey katmamı, yeni bir çevre oluşturmamı sağlayan fazlasıyla aktif bir kulüp. Ekibinde bulunup bir şeyler için uğraşıp hem bizi eğitip hem de bizi harekete geçirten, kısa zamanda aile gibi olduğum DOU Startup’a çok teşekkür ederim. Sizinle olduğum için çok mutluyum. İyi ki varsın DOU Startup!
Nisa Hasoğlu
2020 de başlayan üniversite maceramla birlikte DOU Start-up maceram da başladı. Maceramın ilk gününden bugüne kadar çekirdek ekibimiz, ekibimiz ve yönetim kurulu üyeleri olarak çok değerli insanlarla tanıştım bunların yanında gerek C-talks gerek seminerler olmak üzere Türkiye’de kendini kanıtlamış ve başarılı yerlere gelmiş insanlarla tanışma fırsatı yakaladım. Hem network hem kişisel gelişim anlamında çok yararları olan kulübümüzle etkinlik, C-talks’lar ve seminerler düzenlemeye devam ediyoruz.
Deniz Azad Yeltekin